Od wielu lat z niesłabnącą pasją udzielam lekcji gry na gitarze w Warszawie. Mnogość wyzwań, złożoność zagadnienia, sympatyczni ludzie, których spotykam każdego dnia i codzienne obcowanie ze sztuką są dla mnie napędem do pracy. Zapraszam do wspólnego zgłębiania tajników gry na gitarze w samym sercu stolicy Polski!
Skończyłem kilka szkół i brałem udział w wielu warsztatach gry na gitarze ucząc się u tak wspaniałych nauczycieli jak Brad Shepik, David Dorůžka, Ravi Coltrane czy Dan Tepfer. Najbardziej cenię granie ze wspaniałymi muzykami. Zarówno trasy koncertowe, nagrania studyjne jak i udział w jam-sessions zawsze były dla mnie największą inspiracją i motywacją do pracy. Nagrałem wiele płyt. Najwięcej z zespołem Jazzpospolita. Brałem udział w wielu trasach koncertowych w Polsce, Europie i Chinach. Jestem miłośnikiem jam-session i często umawiam się prywatnie z przyjaciółmi, żeby pograć muzykę, którą lubię i która mnie rozwija. Ćwiczenie, komponowanie, analiza nagrań, aranżowanie zawsze traktowałem jako środki do jednego celu – lepszego odnajdywania się we współpracy z innymi muzykami. Po wielu latach doświadczeń staram się nie popadać w rutynę. Wciąż jestem aktywny i szukam wyzwań.
Nie mam wątpliwości, że jedną z najważniejszych rzeczy w udzielaniu lekcji gry na gitarze, jest dobra relacja między uczniem, a nauczycielem. W jaki sposób stwarzam dobrą atmosferę na lekcji? Przede wszystkim staram się być wypoczęty. Żyję higienicznie, między lekcjami robię przerwy, relaksuję się czytając książki i… grając na gitarze 😉
Czytanie książek z dziedziny psychologii i kompetencji miękkich też jest dla mnie inspiracją, jednak najwięcej wiedzy i umiejętności dostarczają mi sami uczniowie. Staram się słuchać, obserwować i być uważnym na drugiego człowieka.
Moja metoda opiera się na jam-session. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że biorę czynny udział w lekcji muzykując z moimi uczniami. Dzięki temu każda lekcja gry na gitarze w mojej pracowni w Warszawie zamienia się w doświadczenie prawdziwego, żywego grania. A jak wiadomo, praktyka czyni mistrza!
Czy da się tę metodę stosować od podstaw? Oczywiście! Kluczem do sukcesu jest umiejętne dobranie repertuaru i stosowanie technik, adekwatnych do poziomu ucznia. Nawet osoba, która pierwszy raz trzyma gitarę w ręku może stać się uczestnikiem jam-session.
“Education is not preparation for life; education is life itself.”
John Dewey
Jestem miłośnikiem jazzu, bluesa, rocka i amerykańskiego folku. Inspirują mnie również polskie piosenki. Lubię łączenie ze sobą wielu styli muzycznych i eksperymentowanie. Taka też jest moja dyskografia. Z uczniami pracujemy nad wieloma różnymi stylami muzycznymi. W tej kwestii jestem elastyczny, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że najlepsze efekty i największą satysfakcję można uzyskać grając swoją ulubioną muzykę.
Gram na gitarach elektrycznych i akustycznych. W obu typach instrumentu zakładam podobne struny i stosuję te same techniki. Jestem miłośnikiem zarówno surowego brzmienia gitary elektrycznej jak i miłośnikiem efektów analogowych czy cyfrowych technologii. Lubię wzmacniacze lampowe, klasyczne tranzystorowe brzmienia (np. wzmacniacza Polytone) i modelowanie cyfrowe. Poszukiwanie brzmienia gitary elektrycznej jest interesującym procesem. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami w tej materii w mojej pracowni podczas lekcji gry na gitarze w Warszawie.