logo
Szukaj
Close this search box.
Gitarzysta - Michał Przerwa-Tetmajer
O mnie

Pasja, wysokie kompetencje i dobre relacje!

Rozwijanie umiejętności gry na gitarze, jam-session i kształcenie słuchu z wielu powodów może uczynić nasze życie bardziej satysfakcjonującym! 

O mnie

Meloman i muzyk

Moja pasja zaczęła się od kolekcjonowania płyt z muzyką. Jako dziecko fascynowałem się bluesem, jazzem, amerykańskim folkiem i rockiem. Istotne dla mnie było brzmienie, dlatego wciąż zmieniałem kolumny i wzmacniacze. W szkole podstawowej trochę śpiewałem, grałem na gitarze, harmonijce ustnej, flecie i dzwonkach, jednak prawdziwa pasja do gry na gitarze miała nadejść dopiero w liceum.

Jako nastolatek tworzyłem z przyjaciółmi kilka prężnie działających zespołów muzycznych. Lubiłem też grę z drugą gitarą lub wokalistą. Występowaliśmy wszędzie gdzie się dało. Na przeglądach, konkursach, w barach i w plenerze. Wiedzę na temat gry na gitarze czerpałem uczęszczając na lekcje prywatne i biorąc udział w rozmaitych warsztatach muzycznych.

Po maturze rozpocząłem formalną edukację muzyczną, jednocześnie intensywnie uczestnicząc w licznych jam-sessions. To właśnie jam-session z perspektywy czasu oceniam jako najlepszą formę nauki. Później, jako nauczyciel, na tej bazie stworzyłem moją metodę pracy.

Ukończyłem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Moimi mentorami byli między innymi Artur Lesicki, Piotr Baron, Andrzej Jagodziński czy Michał Tokaj. Jednocześnie szukałem okazji, żeby poza szkołą uczyć się od muzyków, których podziwiałem, takich jak Brad Shepik, David Dorůžka czy Ravi Coltrane.

Będąc w średniej szkole muzycznej zacząłem profesjonalnie występować i tworzyć nagrania. Stałem się częścią wielu zespołów i duetów. Występowałem również solo. Dzięki pracy muzyka odwiedziłem wiele krajów na całym świecie i poznałem wielu wspaniałych ludzi.

Jednym z najważniejszych doświadczeń była gra w zespole Jazzpospolita w latach 2009-2018. Wydaliśmy wspólnie 6 albumów i występowaliśmy w niemalże całej Europie. Odbyliśmy również trasę po Chinach.

Wielokrotnie stawałem się liderem zespołów muzycznych czego owocem są albumy z moją autorską muzyką: „Doktor filozofii” oraz „Michał Przerwa-Tetmajer”.

Różnorodność źródeł edukacji, bogate doświadczenie zawodowe oraz zacięcie pedagogiczne pozwoliły mi na opracowanie przyjaznych dla ucznia i skutecznych strategii uczenia. Dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem stało się moją prawdziwą pasją.

Muzyka razem

W procesie uczenia się muzyki niezbędna jest interakcja z innymi muzykami.

Making music together is the best way for two people to become friends.

Dyskografia

Poruszam się w wielu stylach muzycznych