logo
Szukaj
Close this search box.

Czy potrzebujesz własnej gitary do ćwiczeń?

Gitara elektryczna

Codzienny kontakt z gitarą

Najlepsze efekty w graniu na gitarze osiąga się dzięki systematycznej pracy, dlatego potrzebujesz codziennego i łatwego dostępu do instrumentu. Bez względu na to czy gitarę zakupisz czy pożyczysz, będzie ona Ci towarzyszyć w rozwoju umiejętności niemalże każdego dnia.

Gitara na lekcji

Instrumenty różnią się od siebie i z tego powodu mogą przysparzać odmiennych problemów. Dlatego warto jest przychodzić na zajęcia z własną gitarą. Nie zawsze jest to wygodne, a czasem wręcz niemożliwe. W takich sytuacjach pożyczam uczniom gitary na czas zajęć.

Różnorodność

Moi uczniowie przychodzą na zajęcia z gitarami klasycznymi, akustycznymi lub elektrycznymi. Te ostatnie przeważnie nawiązują swoją konstrukcją do gitary Fender Stratocaster lub Gibson Les Paul. Wybierając gitarę dla siebie najlepiej kierować się gustem. Zastanów się, jakie brzmienie gitary lubisz najbardziej. Dowiedz się na jakich gitarach grają twoi ulubieni artyści. Nich to stanie się dla ciebie inspiracją do zakupu własnej gitary. Poniżej podam kilka przykładów zastosowania gitar w gatunkach innych niż muzyka klasyczna.

Gitara klasyczna

Desafinado by Joao Gilberto
Santana – Maria Maria ft. The Product G&B
Pat Metheny – And I Love Her (The Beatles)

Gitara akustyczna

Blowing In The Wind (Live On TV, March 1963)
Classical Gas [Mason Williams] | Songs | Tommy Emmanuel
Molly Tuttle – Zero
Eric Clapton – Layla | The Lady In The Balcony: Lockdown Sessions

Gitara elektryczna

The Jimi Hendrix Experience – Foxey Lady (Miami Pop 1968)
Radiohead in Rainbows – From the Basement
Eric Clapton – „Goin’ Down Slow” [Live Video Version-One More Car]
Led Zeppelin – Black Dog Live 1973
Dire Straits – Sultans Of Swing (Alchemy Live)

Zakup gitary

Sam kupuję wyłącznie używane gitary. Jest to lepsze dla środowiska i mojego portfela. Rynek używanych instrumentów jest ogromny. Chętnie pomagam uczniom, którzy decydują się na zakup gitary z drugiej ręki wspólnie przeglądając oferty i oceniając ryzyko związane z zakupem takiej gitary. Moim uczniom udało się w ten sposób zdobyć wiele wyjątkowych instrumentów! Istnieją też sprawdzone modele o wysokiej i przewidywalnej jakości, które można z łatwością i bez większego ryzyka zakupić w prawie każdym sklepie muzycznym. Każdej osobie doradzam indywidualnie biorąc pod uwagę oczekiwania i możliwości.

Zakup gitary – przydatne linki dla warszawiaków:

HR GUITARS
Sklep Muzyczny PASJA

Serwisowanie gitar, lutnictwo

Żeby gra na gitarze była wygodna i przyjemna, należy poddać ją regulacji, co jakiś czas zmienić struny i stroić przed każdym użyciem. Istnieje wiele teorii i wiele praktyk dotyczących regulacji i serwisowania instrumentów. Wybór odpowiednich ustawień zależny od gatunku muzycznego i zastosowania gitary. Na początek polecam zaufać swojemu lokalnemu lutnikowi i nauczycielowi. Zachęcam do poszukiwań, rozmów z gitarzystami i lutnikami w celu znalezienie optymalnych parametrów dostosowanych do swoich potrzeb.