Czy potrzebujesz własnej gitary do ćwiczeń?

  • przez
Gitara i ukulele

Codzienny kontakt z gitarą

Najlepsze efekty w graniu na gitarze osiąga się dzięki systematycznej pracy, dlatego potrzebujesz codziennego i łatwego dostępu do instrumentu. Bez względu na to czy gitarę zakupisz czy pożyczysz, będzie ona Ci towarzyszyć w rozwoju umiejętności niemalże każdego dnia.

Gitara na lekcji

Instrumenty różnią się od siebie i nierzadko przysparzają różnorodnych problemów. Dlatego warto jest przychodzić na zajęcia z własną gitarą. Nie zawsze jest to wygodne, a czasem wręcz niemożliwe. Na takie sytuacje w Studio Gitarowym Tetmajera czekają rezerwowe gitary, które pożyczam na czas zajęć.

Różnorodność

Moi uczniowie przychodzą na zajęcia z gitarami klasycznymi, akustycznymi lub elektrycznymi. Te ostatnie przeważnie nawiązują swoją konstrukcją do gitary Fender Stratocaster lub Gibson Les Paul. Wybierając gitarę dla siebie najlepiej kierować się gustem. Zastanów się, jakie brzmienie gitary lubisz najbardziej. Dowiedz się na jakich gitarach grają twoi ulubieni artyści. Nich to stanie się dla ciebie inspiracją do zakupu własnej gitary. Poniżej podam kilka przykładów zastosowania gitar w gatunkach innych niż muzyka klasyczna.

Gitara klasyczna

Desafinado by Joao Gilberto
Estas Tonne – The Song of the Golden Dragon
Pat Metheny – And I Love Her (The Beatles)

Gitara akustyczna

Blowing In The Wind (Live On TV, March 1963)
Classical Gas [Mason Williams] | Songs | Tommy Emmanuel

Gitara elektryczna

The Jimi Hendrix Experience – Foxey Lady (Miami Pop 1968)
Radiohead in Rainbows – From the Basement
Eric Clapton – Layla
Led Zeppelin – Black Dog Live 1973


Bez względu na to, czy masz już swoją wymarzoną gitarę, czy jeszcze nie, zapraszam cię do zapoznania się z ofertą nauki gry.


Zakup gitary

Zachęcam do zakupu instrumentów używanych, ze względu na walory brzmieniowe, cenę, trwałość i solidność konstrukcji. Pomocny może okazać się serwis typu allegro.pl. Moi uczniowie czasami wysyłają mi linki do aukcji internetowych, a ja w odpowiedzi podpowiadam, czy gitara warta jest swojej ceny. Osobom potrzebującym fachowej porady polecam również odwiedzenie komisów.

Używane gitary – przydatne linki dla warszawiaków:

HR GUITARS
TomoGuitars
Sklep Muzyczny PASJA

Serwisowanie gitar, lutnictwo

Żeby gra na gitarze była wygodna i przyjemna, należy poddać ją regulacji, co jakiś czas zmienić struny i stroić przed każdym użyciem. Istnieje wiele teorii i wiele praktyk dotyczących regulacji i serwisowania instrumentów. Wybór odpowiednich ustawień zależny od gatunku muzycznego i zastosowania gitary. Na początek polecam zaufać swojemu lokalnemu lutnikowi i nauczycielowi. Zachęcam do poszukiwań, rozmów z gitarzystami i lutnikami w celu znalezienie optymalnych parametrów dostosowanych do swoich potrzeb.